تبلیغات
شوشترنگار - انتخابات شوشتروگتوند (بخش دوم)

انتخابات شوشتروگتوند (بخش دوم)

نویسنده :ع سوارنژاد
تاریخ:سه شنبه 19 آبان 1394-04:15 ب.ظ

تلاش افرادی که خودرا در محک قضاوت مردم قرار داده اند برای ورود به مجلس شورای اسلامی هرروز داغ تر می شود و همراه با چهره های تكراری ، نام و چهره های جدیدی مطرح می گردد ، جای امیدواری است كه اکثریت با برخوردهای ایجابی به جلو می روند و کمتر به امور سلبی می پردازند، دراین میان حضور مسافرانی که به زور خویش را به مهمانی دعوت می کنند اما آداب تکریم مهمان نوازان را بجای نمی آورند رنج آور است وباز افرادی که روزی خدمات شایسته ای از دل و جان و از سر اخلاص نموده اند و امروز آن گوهر بی ادعا را با به رخ کشیدن بی محابا به حراج می گذارند! و در بازار سوداگری ارزان می فروشند .

در بین این نامها افرادی دیده می شوند گاهی آرزوهایی در دل ، لبخندهایی از سر شوق بر لب ، خودرا با رویایی هایی که انگار جهان در دستان اوست بر خر مراد می بینند ! از مصاحبه می گریزند و دیگران را متهم می کنند و از هوشیاری مردم غافل هستند.

و باز افرادی كه فقط مرثیه خوانی می دانندو خود را بیشتر مدیون می سازند !كه در روبرویشان چشمانی مبهوت که چرا همه از مصایب و بلایا می گویند و زبان شكر نعمت در كام ندارند!

شكر نعمت ، نعمتت افزون كند

كفرنعمت از كفت بیرون كند

گاهی با بشکه هایی مملو از رنگ سیاه که در عبورگاهان می پاشند تا آنان هم به تماشای سیاهی روی آرند و از لذت مناظر زیبا حذر نمایند تادر این همسو نگری سیاه نمایانه  بر سریر مراد نائل آیند! و در این بیراهه چنان غوطه ورند و مشعوف که هر چه فریاد بر آری بازگشت نشاید و تکراری محتوم بدون برگشتن و نیم نگاهی به پشت سر با اتفاقات و رویدادهایی که سیاه کاران بجا نهادند ! و با گسترش این نگاه ، دسته گلهای امید در انتظار هدیه به دیگران خشكیده می شوند.

باید از گذشته درس گرفت و تجربه اندوخت و با این تجربه به ظرافتها و مطالبات اجتماعی توجه نمود و آنان رامتناسب با ظرفیتهای موجود  قالب ریزی کرد با دستانی پر از بذر امید برای آینده ،انسانهای پیش رو را همراه و سرزمین تشنه را بارور نمود و  باپرنمودن از شکوفه لبخند ، شادابی فراهم كنیم زیرا به یقین نسل سرخورده و مایوس در تصمیم گیری ها و تحولات اجتماعی و  آبادانی مشارکت نخواهد کرد و با انفعال ناشی از عدم استراتژی، پسرفت و رکود و خمود و عدم بهره وری را با خود به همراه خواهد آورد  لذا کاندیدای احتمالی سعی نمایند با الهام از رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری و براساس مطالعه دقیق سیاستهای مدون و قانون برنامه با شناخت از امکانات :

 1ـ شعارهای خود را واقع گرایانه و متناسب با ظرفیت موجود نمایند و از خیال پردازیهای ایده الیستی حذر کنند و با توقعات فزاینده فراتر از پتانسیل و مصوبات قانونی زمینه چالشهای منطقه ای و بی اعتمادی را فراهم نكنند تا هزینه های سنگین به جامعه تحمیل نکنند که مردم سره از ناسره را به خوبی تشخیص خواهند داد .

 

2ـبا رعایت اخلاق حسنه و مدارا به توانمندی خود توجه داشته باشندو باموضع اتهام وارد این عرصه نگردند که مورد استقبال قرار نخواهند گرفت ،متاسفانه در این مقطع عمده كسانی كه وارد این عرصه می شوند نوک تیز پیکان را به سوی نماینده فعلی می گیرنددر صورتی که قضاوت مردم بر اساس شایستگی خواهد بود که قطعا" در قضاوتهایشان ضریب خطا بسیار اندک است ..

3ـ تزریق امید به آینده اصلی ترین راهکار برای ایجاد مشارکت حداکثری خواهد بود و تلاش گردد تا در رفتار و گفتار یاس و نومیدی به جامعه منتقل نشود که این امر علاوه بر جدا شدن از اردوگاه انقلاب به میزان مشارکت مردمی زیان وارد خواهد کرد و انگیزه را می میراند و حرکت زایی نخواهد کرد.

هرچه با تفکر و تکیه به قابلیتهای ارزشمدارانه ،برنامه ها با مطالبات بومی انطباق داشته باشد شانس پیروزی افزایش می یابد و تکیه بر عناصر قومی ، مالی و صرف هزینه های هنگفت با ریخت و پاشهای آن چنانی توفیقی حاصل نخواهد کرد و قاطبه مردم از این امر رویگردان خواهند شد زیرا احساس می نمایند که در احساس همدردی و همراهی با مطالبات مردمی ناتوان و بیگانه می باشند وجامعه اسلامی چنین روشی را بر نخواهد تافت.

از ایجاد ناهنجاریهای بصری اجتناب شود یعنی چسباندن تصاویر ، پوستر ، بنر های تکراری و مدا ومت در معابر موجب کسالت و اختلال بصری می گردد و حس بیزاری از این آلودگیهای بصری رقم می زنند و واکنش های مختلف را بر می انگیزد و جبهه تقابلی را فعال می سازد.

باید به امور شهروندی و احترام و تکریم مخاطبان توجه کرد و عنصر قومیت را در قالب و ساختار شهر و امورات شهری و در درون وحدت ملی به منظور بالندگی  و شکوفایی استعدادها و بروز توانایی برای ارتقا جایگاه بین المللی کشورتعریف کرد ، چنانچه قومیت در اولویت قرار گیرد به دلیل تضاد با مطالبات ساکنان  شهری از یکسو  و خلل در عزم و اراده ملی از سوی دیگر واگرایی را جانشین همگرایی نموده و پارادوکس ناشی از تجمیع دو عنصر ،انفکاک اجتماعی را به همراه خواهد داشت و درفعالیت میدانی به انزوا کشیده خواهید شد و هر عملیاتی با پدافندی مبتنی با خرد روبرو می شود.

شوشتر مال شوشتریهایی است که سالیانی طولانی کنارهم زندگی کرده اند یعنی آنکس که در آن جغرافیا حیات دارد و تنفس میکند ذیحق است کسی نمی تواند حقوقش را نادیده بگیرد باید فضارا برایش تلطیف کرد تا بهتر تنفس نماید و زندگی کند! نه اینکه راههاچنان بر او بسته شوند که احساس سرخوردگی نماید و در بهبود شرایط مشارکت نکند بلکه به نحوی از همه سازوکارها به مقابله استفاده کند لازم است الیت انگارانه ورود شود وبه نوعی عمل نمود که تاریخ پر فراز و نشیب و همراه با افتخار و دلاوری نسلهای جغرافیا ی موجود و همزیستی مسالمت آمیز به فراموشی سپرده نشود و با زبان تکریم جهت تقویت باورها و ارزشهای تاریخی جغرافیای شوشترهنرمندانه گام برداشت تا امنیت اجتماعی را تضمین کرد و غائله گریزی نمود.

 بایدقواعد انتخابات را فراگرفت و بدانیم که این فضا جای سواری نیست ، مرکب چموش است و عرصه پر از بد اخلاقی ! که با رعایت اخلاق بدون واکنشهای متقابل و معوض و با صبر و سعه صدر می توان راه را پیمود که در این راه پر خطر باید مواظب بود از آرمانها و اعتقادات و عهدی که بسته اید فاصله نگیرید .اگر کسی احساس سواری کرد ! زود پیاده خواهد شد پس باید احساس نمود می توان شادیهایمان را بدهیم که غمها را دیگران محصور خواهند کرد تا سراغمان نیایند اگر خالص باشیم با پای پیاده می توان به قله رسید.

8 - به نقاط قوت بیش از ضعفها پرداخته شود ، هر کاندیدایی نظرات خود را طرح نکند بر ابهامات می افزاید ، مهربانی گوهر ارزنده فتح قلوب است .

خداوند با راستگویان است .

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.